PROFILE - ROZSZERZENIA

HUMANISTYCZNO - DZIENNIKARSKI

Każdy człowiek często stawia sobie w życiu następujące pytania:

Kim jestem?  Dokąd zmierzam?  Co jest celem mojego życia?  Co to jest prawda?

Jakie są skutki wyboru prawdy lub fałszu?

Jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi  na postawione wyżej pytania, przyjdź do nas, a zobaczysz, że uzyskanie odpowiedzi wynikającej ze stawianych pytań jest całkiem realne.

Nasi uczniowie uczą się przede wszystkim rozumienia zagadnień, szukania odpowiedzi na stawiane problemy. Pomocne w tym będą  dodatkowe przedmioty takie jak:

RETORYKA – FILOZOFIA - JĘZYK ŁACIŃSKI – KALIGRAFIA -  MNEMOTECHNIKA.

Przygotowujemy naszych uczniów  do podejmowania dalszej nauki na następujących kierunkach studiów:

Filologia polska, historia, dziennikarstwo, kulturoznawstwo, historia sztuki, filozofia, politologia, zarządzanie mediami, reżyseria filmowa, reklama, komunikacja kreatywna, psychologia społeczna, stosunki międzynarodowe, socjologia.

Do wyboru:

WOS  lub  Język angielski

Język francuski lub Język hiszpański

Język polski – WOS – Historia  -  Język angielski

BIOLOGICZNO – MEDYCZNO - PRZYRODNICZY

Na tym profilu przygotowujemy naszych uczniów najpierw do egzaminu maturalnego w celu podjęcia dalszej nauki na wymarzonym kierunku studiów. Jest to realne, ponieważ przygotowanie do matury z przedmiotów rozszerzonych takich jak:

biologia – chemia – odbywa się w kilkuosobowych grupach. Zajęcia odbywają się na zasadzie konwersacji, na co pozwala  niewielka liczba osób na zajęciach.(wypowiedź

Natalii i Magdy).

Po ukończeniu naszego liceum i zdaniu matury masz możliwość wyboru kierunków studiów takich jak:

Medycyna, biotechnologia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, rehabilitacja, stomatologia, weterynaria, dietetyka, technologia żywności, żywienie, leśnictwo, bioinformatyka, analityka medyczna, kosmetologia, biologia człowieka, AWF.

Biologia

Do wyboru:

Geografia lub Język angielski

Język francuski lub Język hiszpański

Biologia – Chemia – Geografia - Język angielski

PRAWNO - EKONOMICZNY

Na tym profilu pomagamy uczniom przygotować się bezproblemowego zdania matury oraz do dalszej nauki na wyższych uczelniach  na następujących kierunkach:

Prawo, prawo i administracja, wszelkiego typu uczelnie ekonomiczne.

WOS

Język uzupełniający: Język łaciński – bardzo pomocny przy studiowaniu prawa

Do wyboru

Matematyka lub Geografia

Język wiodący: Język angielski

Drugi język obcy: Język francuski

WOS -  Historia – Geografia – Język angielski

MATEMATYCZNO - GEOGRAFICZNY

Na tym profilu proponujemy uczniom zainteresowanym otaczającym nas światem, głębsze zrozumienie zjawisk geograficznych oraz solidne przygotowanie do studiowania na kierunkach technicznych, ekonomicznych, przyrodniczych takich jak np.

Inżynieria produkcji, inżynieria materiałowa, inżynieria ciepła, inżynieria mechaniczna, inżynieria materiałowa, inżynieria biomedyczna, telekomunikacja, WAT, energetyka, metalurgia, inżynieria naftowa i gazowa, finanse i rachunkowość, geodezja.

Geografia lub Chemia

Kolejny przedmiot rozszerzony do wyboru:

Język angielski, Informatyka

Język francuski