Dnia 12 października 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. Mottem tegorocznego święta były słowa świętego Jana Pawła II "Nie lękajcie się..." . Uczniowie pod opieką nauczycieli p. K. Suskiej, G. Zawrotnego i p. A. Bednarczyk przygotowali program słowno-muzyczny. Społeczność szkolna po raz kolejny wsłuchała się w słowa, które przez lata kierował do nas Papież Polak, tłumacząc nam m.in. kim jest człowiek, czymże jest prawdziwa ludzka miłość, czy też czym jest życie i jak żyć?


Kolejnym punktem naszego spotkania było złożenie kwiatów pod pomnikiem patrona naszej szkoły świętego Jana Pawła II.


Dzień papieski wiązał się również z konkursami. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym tworząc przepiękne portrety św. Jana Pawła II. Inni natomiast zmagali się z pytaniami dotyczącymi sylwetki Papieża Polaka. Zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy!


Miłym akcentem obchodu Dnia Papieża Jana Pawła II była degustacja pysznych kremówek, na które po maturze lubił chodzić także nasz wielki Polak.


Korzystając ze słonecznej pogody wtorkowe popołudnie zakończyliśmy w ogrodzie rozmawiając i posilając się pieczonymi kiełbaskami. Było smacznie i radośnie. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za pomoc w organizacji tego pięknego dnia.

 

Zdjęcia