W dniu 22 października 2021r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w I Szkolnym Turnieju Szachowym i Warcabowym. Turniej zorganizowany został przez Panią Katarzynę Suską. Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród młodzieży oraz wyłonienie reprezentacji szkoły. W rywalizacji wzięło udział 16 uczniów.


Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w turnieju. Większość to jeszcze początkowi gracze, którzy będą dopiero rozwijać swój talent w tym kierunku. Rozegrano 5 rund w tempie 10 minut na zawodnika.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !

 

Szachy:
I miejsce Piotr Lenkiewicz – kl. IIIB
II miejsce Jakub Kowalski – kl. II
III miejsce Paweł Świder – kl. I

Warcaby:
​ I miejsce Ludwik Dariusz Ścibek – kl. IIIB
II miejsce Katarzyna Jacek – kl. IIIA
III Natalia Orłowska kl. II

 

Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że tegoroczne pierwsze szkolne zawody szachowe i warcabowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tych wspaniałych gier . Bowiem szachy i warcaby sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi: uczą logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

 

Zdjęcia