Kolejny dzień naszego szkolnego wyjazdu, środę 27 października spędziliśmy w pradawnym grodzie legendarnego księcia Kraka.

Wzięliśmy udział w fascynującym pieszym zwiedzaniu z przewodnikiem krakowskiego Starego Miasta. Odkrywaliśmy przeszłość i teraźniejszość Polski, spacerując wzdłuż średniowiecznej Drogi Królewskiej na Starym Mieście. Poczuliśmy smak lokalnej kultury, przechadzając się po najstarszym w Europie Rynku. Zobaczyliśmy Barbakan - jedną z trzech wciąż istniejących fortyfikacji tego typu w Europie - oraz budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego - najstarszej uczelni w Polsce. Zwiedziliśmy również Bazylikę Mariacką, jeden z najważniejszych kościołów Krakowa, który posiada najpiękniejszy ołtarz - dzieło norymberskiego rzeźbiarza Wita Stwosza. Kościół ten wywarł na nas niesamowite wrażenie, tym bardziej, że mogliśmy podziwiać moment otwarcia ołtarza.


Odwiedziliśmy także Kościół Franciszkanów, w którym "swoją" ławkę miał Karol Wojtyła.


Kolejnym punktem naszego zwiedzania był Wawel. Tam "każdy kamień, każdy najmniejszy odłamek jest Polską, a człowiek wchodzący tutaj staje się Polski częścią". Zobaczyliśmy m.in. legendarnego smoka wawelskiego, Katedrę, Groby Królewskie, dotknęliśmy Dzwonu Zygmunta.

 

To był przepiękny dzień. Zmęczeni, ale i urzeczeni pięknem tego miejsca oraz bogactwem zabytków nocną porą wróciliśmy do Ostrołęki

 

Zdjęcia