Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Ostrołęce.

To już dziewiąty raz mieliśmy okazję wziąć udział w Orszaku Trzech Króli. Tym razem nie szliśmy ulicami miasta ale spotkaliśmy się na placu przy Ostrołęckiej Farze. Organizatorzy czyli Stowarzyszenie Orszak Trzech Króli w Ostrołęce, przygotowali scenariusz przebiegu całego wydarzenia. Była przygotowana stajenka w której „Święta Rodzina” oczekiwała na odwiedziny Trzech Króli. W pięknie przygotowanych orszakach z różnych kierunków, Trzej Królowie w towarzystwie innych uczestników przybyli do stajenki aby złożyć Dziecięciu uroczysty pokłon oraz dary. Wydarzenie obserwowało bardzo wielu uczestników. Można by powiedzieć, że były całe rodziny z małymi dziećmi.

To bardzo pocieszające, że uroczystość Objawienia Pańskiego cieszy się tak dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców.

Czynny udział w tegorocznym orszaku wzięło udział również tak jak co roku Liceum Klasyczne im. Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce. Szkoła udostępniła pomieszczenia na przygotowanie uczestników tegorocznego orszaku. Na zdjęciach można zobaczyć jak organizatorzy wręczają nagrody dla uczestników gry miejskiej, która towarzyszyła tegorocznemu orszakowi. Znaczącą grupą uczestniczącą w grze miejskiej byli harcerze ale także seniorzy. Centralnym wydarzeniem tegorocznego Orszaku Trzech Króli była Msza Święta, której przewodniczył ks. Bp. Janusz Stepnowski. Ksiądz biskup podkreślił, że raduje się z uczestnictwa w tegorocznym Orszaku Trzech Króli tak wielu rodzin z małymi dziećmi.

Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy śpiewali tradycyjnie piękne kolędy przy akompaniamencie Pana Piotra Gawrońskiego.

Do siego roku.