Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym im. Papieża Jana Pawła Klasycznym.
W miesiącu marcu 2022r. w Liceum Klasycznym im. Papieża Jana Pawła II odbył się turniej tenisa stołowego w grze pojedynczej.
Do rywalizacji zgłosiło się 12 uczniów co jak na tak niewielką szkołę jest wynikiem bardzo dobrym.
Uczestnicy przystąpili do walki systemem gry (do dwóch przegranych meczów) . Rywalizacja była bardzo zacięta i przyniosła wiele emocji. W rezultacie zwycięzcą całego turnieju został Dominik Kalinowski z klasy II który w finale pokonał Ludwika Ścibka z klasy IIIB. III miejsce przypadło Szymonowi Marczakowi z klasy I.
Dla zawodników którzy zajęli miejsca od I do III pan dyrektor Henryk Gut ufundował pamiątkowe statuetki i ciekawe nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali też oceną z wychowania fizycznego.

Gra w tenisa stołowego poprawia kondycję, koordynację wzrokowo-ruchową. Kształtuje praktycznie wszystkie partie mięśniowe zarówno krótkie jak i długie mięśnie. Jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Zapewnia szereg korzyści dla zdrowia człowieka. W przeciwieństwie innych dyscyplin ryzyko kontuzji jest stosunkowo niskie. Dlaczego warto grać tenisa stołowego.

1.Tenis stołowy pomaga spalić zbędne kilogramy.
2.Jest świetnym sportem dla wszystkich, rozwija inteligencję.
3.Zdaniem naukowców ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu.
4.Grajac w tenisa ćwiczysz koncentrację i szybkość reakcji.
5.Tenis stołowy ma właściwości terapeutyczne .Wspomaga leczenie osób chorych na Parkinsona, Alzheimera.
6.Grać można przez cały rok.
Tenis stołowy to sport towarzyski, dający możliwość interakcji społecznych, które są bardzo ważne dla naszego zdrowia psychicznego.
Tenis stołowy daje możliwość nawiązywania dobrych relacji.

Notował Sławomir Sobczak- specjalista z zakresu wychowania fizycznego