"Wstań, Polsko moja! Uderz w czyn!"

Wybitny teolog i filozof ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz spotkał się z mieszkańcami Ostrołęki oraz młodzieżą uczącą się w szkołach funkcjonujących na terenie miasta. Ks. Guz wygłosił kilka wykładów oraz odpowiadał na pytania nurtujące słuchaczy.

Prezydent Miasta Ostrołęki , Rada Miasta Ostrołęki oraz Stowarzyszenie Rodzina Polska zapraszają na konferencje Ks. prof. dr hab. Tadeusza Guza – filozofa, teologa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Temat konferencji:

1. „Jakiego Chrystusa powinnyśmy głosić jako katolicy” - niedziela 22.10.2017 godz. 18 00 - kościół Farny w Ostrołęce ul. Szwedzka 2
2. Ks. Profesor odpowiada na pytania młodzieży – Poniedziałek 23.10.2017 godz. 12 00 – 14 00 - sala OCK w Ostrołęce
3. „Czym jest rozum chrześcijański w świetle nauki św. Jana Pawła II” - Poniedziałek 23.10.2017 r. godz. 19 00 sala OCK w Ostrołęce ul. Inwalidów Wojennych (duża sala)

W dniu 1 października z grupą naszej młodzieży udaliśmy się na wycieczkę samolotową do Hiszpanii. Lot był spokojny, cudowny, widoki niezwykłe. Barcelona przywitała nas słońcem i wymarzoną pogodą.

Powoli kończą się wakacje. Zacznie się nowy rok szkolny i szara codzienność. Wielkimi krokami wracamy do rutyny. Do Gimnazjum i Liceum Klasycznego przybędą nowi uczniowie. W związku z tym, przeprowadziłam wywiad z absolwentem tejże szkoły, Jakubem Milewskim, obecnie studentem czwartego roku Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie oraz założycielem Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej.