Dnia 17 listopada 2021 roku w Liceum Klasycznym im. Jana Pawła II w Ostrołęka odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Flagi państwowe i odświętne stroje licealistów przypominały o tym ważnym wydarzeniu.

Część artystyczna w wykonaniu przedstawicieli wszystkich klas wprowadziła społeczność szkolną w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie zobrazowali zarówno sytuację polityczną jak i ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki o odzyskanie Niepodległości. Przypomniano okres napoleoński, powstania narodowe i walki z okresu I wojny światowej. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne , które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących Polaków. Był to hołd złożony tym, którzy poświęcili życie w walce o wolną Ojczyznę. To dzięki nim żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

"Bóg. Honor. Ojczyzna. Cóż znaczą dla współczesnego młodego pokolenia ... Nie możemy tych słów zlekceważyć, wymazać z naszej świadomości" - słowa te, wypowiedziane na zakończenie przez pana dyrektora Henryka Guta zwrócone były przede wszystkim do młodzieży. Pan dyrektor zwracał uwagę na narodowe tradycje, wydarzenia, święta, symbole, które powinny być ważne dla każdego Polaka, bo „.... naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości".

Akademię przygotowała młodzież pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego i historii: p. Anetę Bednarczyk i p. Jarosława Justowicza. Dekorację i oprawę muzyczną przygotowała p. Dominika Sakowska i p. Katarzyna Suska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików z tego wydarzenia. 🎶🇵🇱🎶🎤

Szkoła do hymnu