W tym roku szkolnym myślą przewodnią wydarzenia była kultura grecka. W trzech salach lekcyjnych kolejno prezentowały się zespoły przedmiotowe takie jak: matematyka, fizyka, chemia, geografia, język łaciński, język polski, język francuski.


W ramach lekcji o kulturze Greków uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną i wysłuchali krótkiego wykładu przeprowadzonego przez uczennice klasy I GK Natalie Ryłkę i ucznia klasy III LK Krzysztofa Krasowskiego. W przerwie programu uczniowie wykonali grecki taniec Zorba (Sirtaki). W dalszej części lekcji goście wysłuchali dialogu Kasi Murach i Klaudiusza Siok. Na uczestników czekała także przekąska w postaci greckiego sosu Tzatziki i chlebka. Nie odbyło się również bez zdrowo przygotowanych oliwek w skład których wchodziły min.:winogrona i oliwki.

 

Pan Dyrektor Henryk Gut podsumował wydarzenie w swoim wystąpieniu. Zaprezentował walory szkoły klasycznej jako tej, która nawiązuje do kultury greckiej. Ponadto zwrócił uwagę na ucznia, absolwenta szkoły klasycznej, która to cechuje się nienaganną postawą i wysoką kultura osobistą. Pan Dyrektor podkreślił również rolę języka łacińskiego. Ten, który nauczany w tego typie szkoły staje się promotorem w kształtowaniu umysłu i charakteru ucznia. Nie można tu nie wspomnieć o nauczaniu greki czy kaligrafii. Także Pan Ryszard Żukowski – nauczyciel w Gimnazjum i Liceum Klasycznym w Ostrołęce zabrał głos. Podzielił się osobistą refleksją na temat nauczania klasycznego, ponieważ w takim duchu wychowywały się i wzrastały dzieci Państwa Żukowskich, ucząc się w Gimnazjum i Liceum Klasycznym.

Dzień otwarty 2...
Dzień otwarty 29.03.2017 Dzień otwarty 29.03.2017
Dzień otwarty 2...
Dzień otwarty 29.03.2017 Dzień otwarty 29.03.2017
Dzień otwarty 2...
Dzień otwarty 29.03.2017 Dzień otwarty 29.03.2017
Dzień otwarty 2...
Dzień otwarty 29.03.2017 Dzień otwarty 29.03.2017
Dzień otwarty 2...
Dzień otwarty 29.03.2017 Dzień otwarty 29.03.2017