Dzień 9 listopada w naszej szkole był dniem niezwykłym. Obchodziliśmy bowiem setną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.


Wyrazem naszej wdzięczności za sto lat wolności był udział we Mszy świętej, ale także uroczysta akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Anety Bednarczyk, p. Ryszarda Żukowskiego i p. Jarosława Justowicza. Głównym przesłaniem montażu pt. „Kocham Cię, Polsko” było podziękowanie wszystkim, którzy niepodległość wywalczyli, złożenie im hołdu. Istotne stało się również przybliżenie wszystkim obecnym historii czasu zaborów oraz zwrócenie uwagi na zagadnienie patriotyzmu w dzisiejszych czasach. Mottem uroczystości stały się słowa naszego Patrona: „Wolność jest nam dana, ale i zadana”. Uczniowskie wystąpienia uświetnione zostały muzyką „na żywo”, dzięki pomocy i wsparciu p. Zenona, przyjaciela szkoły.


Jednak nie tylko ta istotna rocznica stała się przyczyną naszego spotkania. Była to także okazja do podziękowania nauczycielom za trud i piękno ich pracy – świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Na wzruszonych pedagogów czekały piękne życzenia od uczniów oraz słowa uznania za wkład we wszechstronny rozwój młodzieży od Dyrektora Henryka Guta.


Należy również pamiętać, że dla naszych dwóch uczennic był to niezapomniany wieczór – Oliwia Wiśnicka i Natalia Pyskło otrzymały stypendia Dyrektora Szkoły za osiągnięcie bardzo wysokich wyników w nauce oraz postawę godną ucznia KLASYKA.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


Notowała Karolina Borkowska 

 

Kocham Cię Pols...
Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA
Kocham Cię Pols...
Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA
Kocham Cię Pols...
Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA
Kocham Cię Pols...
Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA
Kocham Cię Pols...
Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA
Kocham Cię Pols...
Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA
Kocham Cię Pols...
Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA
Kocham Cię Pols...
Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA
Kocham Cię Pols...
Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA
Kocham Cię Pols...
Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA Kocham Cię Polsko-program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów KLASYKA