Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

W naszym Liceum Klasycznym im. Papieża Jana Pawła II, w piątek uczniowie klasy 2A zorganizowali także ten dzień. Na korytarzach pojawiły się różnorodne flagi i pozdrowienie CZEŚĆ w różnych językach. Młodzież w naszym Liceum uczy się języka angielskiego, francuskiego, łaciny i greki.

Uczniowie są świadomi, że znajomość języków obcych jest niezbędna i potrzebna. Jest szansą na poznanie ciekawych ludzi, znalezienie lepszej pracy, a także ważna dla własnego rozwoju.