Dnia 24 czerwca 2021 roku w Liceum Klasycznym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

Spotkanie naszej szkolnej wspólnoty rozpoczęło się o godzinie 16:00 Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem N. M. P. w Ostrołęce. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Panu Bogu za miniony rok szkolny, za otrzymane łaski i światło Ducha świętego. Ostanie miesiące były czasem pełnym wyzwań spowodowanych zmieniającym się trybem nauczania, ale z Bożą pomocą szczęśliwie dotarliśmy do końca. O muzyczną oprawę Mszy Świętej w piękny sposób zadbała nasza szkolna schola pod przewodnictwem pani Dominiki Sakowskiej.

Po duchowej strawie udaliśmy się do ogrodu znajdującego się przy szkole. Tam głos zabrał pan Henryk Gut – dyrektor szkoły. Dziękował wszystkim nauczycielom i uczniom za trud i wysiłek włożony w to, by można było osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce. Pan dyrektor podkreślił wyjątkowość każdego z nas. Życzył odpoczynku jak również dobrze wykorzystanego czasu wolnego.

Kolejną częścią naszego spotkania było wręczenie przez wychowawców świadectw i nagród uczniom wyróżnionym. Jesteśmy bardzo zbudowani rozwojem intelektualnym i osobowym uczniów naszej szkoły. Stanowią oni piękny przykład i wzór dla innych.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy prowadzone przy kiełbasce z grilla i innych smakołykach, o które zadbał Samorząd Uczniowski na czele z panią Martą Toporek.

Możemy stwierdzić, że to było wyjątkowe popołudnie. Przy pięknej pogodzie, z uśmiechem na ustach i licznymi uściskami zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021, a przywitaliśmy wakacje.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia.
Panu Dyrektorowi, nauczycielom i całej społeczności szkolnej życzymy radości i odpoczynku na ten piękny czas wakacji!


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 👀👇🏻

 

zdjęcia