W poniedziałek 14 marca 2022 roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby Pi.

Było one połączone ze Świętem Matematyki i odbyło się pod hasłem „Matematyka jest πękna”. Celem uroczystości stało się zainicjowanie obchodów tego święta, pokazanie uczniom, że matematyka, to nie tylko liczby i wzory, ale również związana z nimi dobra zabawa. Spotkanie rozpoczęło się krótką historią liczby Pi oraz recytacją wiersza W. Szymborskiej w wykonaniu uczniów klasy I. Na początek także szkolny robot Robert zaprezentował liczbę Pi – 3,14. W trakcie spotkania młodzież zmierzyła się w konkursie „Mistrz liczby Pi”. Konkurs polegał na odtworzeniu (zapisaniu) z pamięci jak największej ilości kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Mistrzem liczby Pi zostali:

Piotr Lenkiewicz ucz. kl. III B – 203 liczby rozwinięcia dziesiętnego
Katarzyna Jacek ucz. kl. III A – 190
Gabriela Bachmura ucz. Kl. III A – 164
Olaf Trzciński ucz. kl. III B – 26

Ania i Luiza – uczennice klasy I zadbały o oprawę muzyczną tego wyjątkowego święta.

Uroczysty apel zakończono urodzinowym tortem Liczby Pi, upieczonym przez Rafała Dymka- Kalinowskiego ucznia klasy III B.

Dzień Liczby Pi był wyjątkowym połączeniem przyjemności z matematyką, która przecież nie zawsze tak właśnie się kojarzy.

Podziękowania składamy na ręce nauczyciela matematyki, pani Katarzyny Suskiej, która wraz z młodzieżą przygotowała ten uroczysty dzień.