Dnia 30 maja wraz z młodzieżą z Gimnazjum I Liceum Klasycznego im. Jana Pawła II udaliśmy się na wycieczkę nad morze. Po Mszy Świętej, pod opieką i czuwaniem Pana Boga wyruszyliśmy w trasę. Najpierw dotarliśmy do Torunia, gdzie zwiedziliśmy Starówkę miasta. Młodzież miała chwilę czasu na zakup toruńskich pierniczków , drobnych pamiątek, a także czas na schłodzenie się w bryzie fontanny na starówce.


Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy już nad morze w kierunku Władysławowa. Po dotarciu na miejsce konieczne było przywitanie się morzem Bałtyckim, zatem zmęczeni, ale radośni udaliśmy się od razu nad morze.


W Boże Ciało uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i procesji ulicami Władysławowa. Następnie każdy mógł poleniuchować na plaży, korzystając z cudownej pogody i promieni słońca. Morze Bałtyckie o tej porze roku jest jeszcze za zimne na kąpiel. Ale mimo zimnej wody znalazło się kilku morsów.


W piątek odwiedziliśmy Gdańsk. Młodzież spotkała się z Panem Piotrem Szubarczykiem, który opowiedział niezwykłą historię odnalezienia grobu "Inki" i "Zagończyka". Młodzież złożyła kwiaty na grobach bohaterów, zapaliła symboliczny znicz a następnie odmówiliśmy modlitwę za zmarłych.


Następnie zwiedziliśmy Westerplatte i Starówkę w Gdańsku. Pani przewodnik w bardzo interesujący sposób opowiadała nam ciekawostki na temat Gdańska. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wróciliśmy na miejsce noclegu, gdzie czekała na młodzież niespodzianka w postaci grila i pieczonych kiełbasek z okazji Dnia Dziecka. Potem przy harmonii i muzyce wygrywanej przez Pana Zenona, młodzież bawiła się i śpiewała do późnych godzin wieczornych. Następnego dnia trzeba było wracać. Pogoda była wyśmienita, humory dopisywały i żal było wracać. Może wrócimy tam jeszcze za rok....
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Dominika Sakowska

 

Toruń-Władysław...
Toruń-Władysławowo-Gdańsk 2018 Toruń-Władysławowo-Gdańsk 2018
Toruń-Władysław...
Toruń-Władysławowo-Gdańsk 2018 Toruń-Władysławowo-Gdańsk 2018
Toruń-Władysław...
Toruń-Władysławowo-Gdańsk 2018 Toruń-Władysławowo-Gdańsk 2018
Toruń-Władysław...
Toruń-Władysławowo-Gdańsk 2018 Toruń-Władysławowo-Gdańsk 2018
Toruń-Władysław...
Toruń-Władysławowo-Gdańsk 2018 Toruń-Władysławowo-Gdańsk 2018