Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, podczas której podziękowaliśmy Bogu za pięknie przeżyty czas roku szkolnego 2017/2018, za wszystkie nasze sukcesy i dobro, które nas spotkało. W kazaniu ks. Krzysztof przypomniał, jak ważna jest obecność Stwórcy w życiu człowieka, a także prosił o to, by nie zapomnieć o niedzielnej Mszy, a przede wszystkim wskazał, jak istotne jest pamiętanie o zdrowym rozsądku oraz zasadach, które przyświecają nam nie tylko w murach szkoły.

Kolejną częścią uroczystości było przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczyciela retoryki. Mieli oni okazję zaprezentować swoje talenty aktorskie i wokalne prezentując życie św. Stanisława Kostki. 

Wielu uczniów zostało wyróżnionych nagrodami książkowymi, które, czytane przez wakacje, rozwiną ich postawy patrioty i chrześcijanina, a także będą stanowiły przyjemną lekturę. Wśród tytułów znalazły się m. in. książka prof. Jaroszyńskiego – „Polska – to jest nasze!” czy „Najpiękniejsza córka Boga” Tasha K. Douglas’a. Wyróżnienia zostały przyznane w następujących dziedzinach:
- za najwyższą frekwencję
- za udział w poczcie sztandarowym
- za osiągnięcie wysokich wyników w czytelnictwie
- za zaangażowanie w życie artystyczno-społeczne szkoły
- za bardzo dobre wyniki w nauce
- za wzorowe zachowanie
- dyplom ukończenia szkoły dla uczniów klasy III
- za współpracę i zaangażowanie w życie społeczno-kulturalne naszej szkoły dla rodziców
- za udział w konkursach.

Po części oficjalnej, zakończonej  przemówieniem pana Dyrektora, w którym podkreślił znaczenie rozwoju duchowego w życiu młodego człowieka i  podziękował nauczycielom za całoroczną pracę, rodzicom za współpracę oraz życzył udanego wypoczynku. Następnie  udaliśmy się do szkolnego ogrodu, by w miłym gronie świętować rozpoczęcie wakacji.

Notowała Karolina Borkowska

 

Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2018 Zakończenie roku szkolnego 2018
Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2018 Zakończenie roku szkolnego 2018
Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2018 Zakończenie roku szkolnego 2018
Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2018 Zakończenie roku szkolnego 2018
Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2018 Zakończenie roku szkolnego 2018
Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2018 Zakończenie roku szkolnego 2018
Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2018 Zakończenie roku szkolnego 2018
Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2018 Zakończenie roku szkolnego 2018
Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2018 Zakończenie roku szkolnego 2018
Zakończenie rok...
Zakończenie roku szkolnego 2018 Zakończenie roku szkolnego 2018