Dnia 21 kwietnia 2022 roku odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Uczestnicy etapu diecezjalnego zaczęli ten dzień od Eucharystii w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP w Łomży prosząc o światło Jego Ducha. Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie przystąpili do pierwszej części pisemnej konkursu.

Rywalizacja była zacięta. Mimo tego panowała miła atmosfera. Po 45 minutach sprawdzenia wiedzy nastąpiła upragniona przerwa podczas której można było zjeść pyszne domowe pączki. Następna częścią przerwy było ciekawe spotkanie z wolontariuszami Fundacji Aniołów Miłosierdzia. Na koniec przerwy ogłoszono wyniki. Pierwsze siedem osób przystąpiło do roztrzygującej a zarazem najbardziej stresującej części pisemnej konkursu. Poziom był bardzo wysoki. Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Barbara Roszkowska. Uczestnicy otrzymali drobne upominki, zaś laureaci i finaliści ciekawe nagrody. Jednak najważniejszą nagrodą było spotkanie z żywym Chrystusem poprzez czytanie Pisma Świętego.

Zdjęcia