Dzień 29 kwietnia był niezwykle wyjątkowy dla tegorocznych maturzystów. Tego dnia pod hasłem "Tyle było dni..." odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.
Te wyjątkowe święto rozpoczęło się Mszą Świętą odprawioną w intencji maturzystów w Kościele Nawiedzenia NMP.
Następnie przyszedł czas na oficjalne pożegnanie w murach szkolnych uczniów klasy maturalnej.


Przedstawiciele klasy III B zaznaczyli, że jest to dla nich moment szczególny i wzruszający, bowiem kończą szkołę, w której spędzili kilka lat. Podziękowania popłynęły w stronę Dyrektora szkoły, Wychowawczyni oraz Nauczycieli. Przy słowach piosenki Marka Grechuty "Dni, których nie znamy" w wykonaniu uczennic klasy I Luizy Jastrzębskiej i Anny Marczak absolwenci dziękowali za przekazaną wiedzę, okazane wsparcie oraz wiarę w ich możliwości. Zaznaczali, że są wdzięczni za życzliwość, cierpliwość i obecność w dobrych i złych chwilach. Podziękowali również swoim koleżankom i kolegom za chwile spędzone w murach szkoły, za przyjaźnie, które zawiązały się na przestrzeni tych kilku lat. Maturzyści podkreślali, że szkoła ich ukształtowała, pomogła zmierzyć się z codziennymi problemami, była ich drugim domem - ciepłym i bezpiecznym. To z niej zabierają bagaż doświadczeń i niezapomnianych wspomnień oraz wyruszają w dalszą drogę.


Podziękowania, gratulacje, słowa życzeń i powodzenia podczas egzaminu dojrzałości absolwentom złożył także Pan Dyrektor Henryk Gut oraz Wychowawczyni klasy Pani Katarzyna Suska.
Wzruszający czas pożegnań połączył się z odbieraniem laurów za szkolne sukcesy. Gratulacje i dyplomy powędrowały w stronę uczniów, którzy zdobyli bardzo dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję oraz brali udział w licznych konkursach a także życiu społecznym i kulturalnym szkoły.


Po części oficjalnej przyszedł czas na słodkie pożegnanie maturzystów, przygotowane przez młodsze koleżanki i młodszych kolegów naszej szkoły. Przy słonecznej pogodzie w ogrodzie szkolnym odbyły się również tańce i niekończące się rozmowy. Smaku i siły dodawały pyszne kiełbaski z wiosennego grilla.
Przed uczniami intensywny czas ostatnich przygotowań do pierwszego ważniejszego egzaminu w życiu - matury. Życzymy Im wszystkim powodzenia!

Zdjęcia