Patronem naszego liceum jest święty Jan Paweł II. Wybitny Polak, który wiele zrobił zarówno dla naszego kraju jak i dla całej ludzkości. Z tego właśnie powodu dnia następującego po Dniu Papieskim – w poniedziałek 17 października obchodziliśmy święto naszego Opiekuna.


Obchody te rozpoczęliśmy apelem. Podczas niego usłyszeliśmy pięknie odśpiewane pieśni w wykonaniu naszych koleżanek. Obejrzeliśmy krótki film dotyczący życia i działalności Papieża Polaka. Realizacja przedstawiła nam wysiłek i trud Karola Wojtyły, który musiał przebrnąć przez wiele, aby stać się papieżem. Pod koniec Pan dyrektor przedstawił nam najważniejsze wartości, jakie przekazał nam Jan Paweł II, w tym szacunek do drugiego człowieka.


Następnie wspólnie wybraliśmy się pod pomnik naszego Patrona. Gospodarze wszystkich klas złożyli kwiaty i zapalili znicz. Zmówiliśmy litanię do świętego Jana Pawła II i udaliśmy się na krótką adorację do Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja.


Po powrocie do szkoły czekały na nas przepyszne kremówki, które były ulubionym ciastem świętego.


W trakcie całego dnia trwał również konkurs plastyczny dotyczący podobizny Jana Pawła II oraz konkurs recytatorski, na którym uczniowie prezentowali wiersze autorstwa naszego patrona bądź wiersze odnoszące się do jego postaci.


Pamiętajmy o tym, jak dużo zrobił dla nas patron naszej szkoły. Szerzmy o nim pamięć i inspirujmy się jego słowami.

 

Zdjęcia