Dnia 10 listopada 2022 roku w Liceum Klasycznym w Ostrołęce odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali program słowno - muzyczny. Przypomniano 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania wolności. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne pieśni oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Przedstawiono także postaci historyczne, których dokonania miały szczególne znaczenie dla Odzyskania Niepodległości. Symbole narodowe, odświętne stroje i scenografia wprowadziły nas w atmosferę zadumy ale i radości związanej z tym narodowym świętem.

 

Uczniowie upamiętnili bohaterów i złożyli hołd pokoleniom Polaków, którzy złożyli ofiarę swego życia na ołtarzu Ojczyzny. To ważne wydarzenie pozostanie na długo w pamięci społeczności szkolnej. Na zakończenie Pan dyrektor Henryk Gut podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w upamiętnienie tego wydarzenia i podzielił się swoimi refleksjami na temat przejawów współczesnego patriotyzmu i narodowej tożsamości. Brawami nagrodzono młodych artystów.

 

Spotkanie zakończono specjalnie przygotowanym posiłkiem.

 

Zdjęcia Video