W dniach 19-21 maja uczniowie Klasyka wraz z Panem Dyrektorem byli na wyjeździe integracyjnym w Lublinie na zaproszenie Pana Posła Daniela Milewskiego. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy wyjątkowe w swym uroku Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie mogliśmy zobaczyć na własne oczy jak jeszcze 100 lat temu żyli ludzie na wsi, jak mieszkali, jakie mieli narzędzia pracy, jak wyglądało ich życie. W trakcie zwiedzania mieliśmy pierwszy dzień warsztatów z zakresu komunikacji międzyludzkiej z dziennikarzem Maciejem Chodkiewiczem. Po kilku godzinnym zwiedzaniu i szkoleniu przyszedł czas na kontakt z kulturą wysoką, a mianowicie byliśmy w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie na występie komediowym pt. "Czego nie widać", gdzie niektóre sceny przedstawienia mogą wystąpić również w naszym życiu. Następnie po przedstawieniu była kolacja, podczas której mieliśmy możliwość rozmowy z Panem Ministrem Edukacji i Nauki prof. Przemysławem Czarnkiem. Podczas spotkania z Panem Ministrem przekonaliśmy się, że jest to człowiek bardzo wysokiej kultury, wszechstronny mądry, niezmiernie przyjemny w słuchaniu a zarazem mocno miły w kontaktach bezpośrednich. Byliśmy bardzo pod wrażaniem ze spotkania z tak zacną osobą i bardzo chętnie spotkamy się następnie z Panem Profesorem.

 


Kolejnego dnia mieliśmy drugą cześć warsztatów, gdzie dowiedzieliśmy się o możliwościach dobrej komunikacji między sobą aby nas słyszano i słuchano. Po zakończeniu szkolenia był czas na zwiedzanie tak przepięknego miasta jakim jest Lublin. Zwiedziliśmy między innymi zamek, gdzie w jego murach podpisywano Unię Lubelską w 1569 r. tworząc Rzeczpospolitą Obojga Narodów oraz gdzie po II Wojnie Światowej komuniści mordowali Żołnierzy Wyklętych. Zwiedzaliśmy jeszcze starówkę, gdzie urok kamienic zachwycił nas mocno.

 


Na zakończenie wyjazdu, trzeciego dnia pojechaliśmy do Janowca k. Kazimierza Dolnego, gdzie zwiedzaliśmy ruiny zamku oraz starodawny dworek wraz z zabudową gospodarczą, gdzie mogliśmy zobaczyć jak żyła polska szlachta w dawnej Polsce. Po tym wszystkim wyjechaliśmy w drogę powrotną do Ostrołęki.
Dziękujemy bardzo 👋👋👋 Panu Posłowi oraz Panu Dyrektorowi za to, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym wyjeździe. Dziękujemy Panu Posłowi Danielowi Milewskiemu za zaproszenie na wyjazd integracyjny.

 


Czekamy z niecierpliwością na kolejne takie wyjazdy!


Patryk Sakowski

Zdjęcia