W dn. 20 marca 2018 r mieliśmy okazję aktywnie uczestniczyć w targach edukacyjnych dla młodzieży, które zorganizowano w hali im. A. Gołasia w Ostrołęce. Stało się to dla nas możliwością zaprezentowania oferty edukacyjnej, ale nie tylko. Mogliśmy przekazać uczniom szkół podstawowych te wartości, którymi kierujemy się w pracy naszej szkoły, pokazać możliwości wszechstronnego rozwoju, jakie proponujemy. 

                Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko chemiczne, na którym uczniowie pod opieką p. Katarzyny Butler przeprowadzali doświadczenia, a ich efekty można było samodzielnie sprawdzić, np. poprzez dotknięcie probówki czy sprawdzenie zapachu stworzonej substancji oraz zbadanie ich odczynu. 

                Bardzo ważnym elementem przyciągającym do stoiska „KLASYKA” była możliwość podjęcia rozmowy z dyrektorem naszej szkoły Henrykiem Gutem. Wiele osób zdecydowało się na taki dialog, który, zarówno dzięki otwartej postawie dyrektora, jak i ciekawości młodzieży, zadającej istotne pytania dotyczące ich przyszłej edukacji, uświadomił uczniom możliwości ich dalszego rozwoju. 

Ambasadorami naszego liceum byli uczniowie, którym przewodziła Gabriela Dymerska. 

Istotne były także zwracające uwagę przybyłych dekoracje, jak ogromne drzewo, na którym zostały umieszczone, poza myślą przewodnią, która nam stale towarzyszy, także idee oraz postawy i zasady, które szkoła promuje. Obecność „KLASYKA” podczas tego wydarzenia z całą pewnością nie pozostała niezauważona także dzięki scenicznemu występowi uczniów, którzy pokazali szkołę ze swojej perspektywy, opowiedzieli o niej, co spowodowało jeszcze większe zainteresowanie ze strony przybyłych. Ponadto każdy uczeń podstawówki miał możliwość osobiście porozmawiać z uczniami naszej szkoły, poznać ich opinię o placówce, nauczycielach, sposobach spędzania czasu wolnego na terenie szkoły czy wycieczkach i wydarzeniach.

                Mamy nadzieję, że praca włożona przez młodzież i nauczycieli, pozostanie długo w pamięci przybyłych i spotkamy się w nowym roku szkolnym.

                                                                                                                             Karolina Borkowska

 

Targi edukacyjn...
Targi edukacyjne dla gimnazjalistów 2018 Targi edukacyjne dla gimnazjalistów 2018
Targi edukacyjn...
Targi edukacyjne dla gimnazjalistów 2018 Targi edukacyjne dla gimnazjalistów 2018
Targi edukacyjn...
Targi edukacyjne dla gimnazjalistów 2018 Targi edukacyjne dla gimnazjalistów 2018
Targi edukacyjn...
Targi edukacyjne dla gimnazjalistów 2018 Targi edukacyjne dla gimnazjalistów 2018
Targi edukacyjn...
Targi edukacyjne dla gimnazjalistów 2018 Targi edukacyjne dla gimnazjalistów 2018