„POZNAJ POLSKĘ”
Wyjazd młodzieży KLASYKA do ważnych miejsc historycznych dla Polaków.


Dzień 6 czerwca 2022 r. to początek ważnego wydarzenia jakim jest udział młodzieży KLASYKA w wycieczce do bardzo ważnych miejsc historycznych dla Polaków. Trzeba nadmienić, że MEiN w znacznym stopniu wspomógł finansowo ten wyjazd w ramach programu „Poznaj Polskę”.

 


Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od udziału we Mszy Świętej w ostrołęckiej Farze. Następnie wyruszyliśmy autokarem w Polskę aby poznawać dla nas tak ważne miejsca. Ok. godz. 10 30 dotarliśmy do sanktuarium objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała opowiadania o objawieniach Matki Bożej w tym miejscu oraz przesłaniu skierowanym do Polaków w czasie polskiej niewoli w XIX wieku. Matka Boża objawiała się widzącym polskim dziewczynkom ponad 160 razy i mówiła po polsku. Mogliśmy również skosztować wody z cudownego źródełka i każdy mógł sobie jej nabrać i zabrać ze sobą dla potrzebujących uzdrowienia.

 


Dalszym etapem naszego wędrowania był Toruń. Zwiedzanie Torunia rozpoczęliśmy od zwiedzania starówki. Następnie przejechaliśmy do Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu obok której znajduje się Park Pamięci, poświęcony tysiącom Polaków ratujących żydów podczas okupacji niemieckiej w czasie drugiej wojny światowej. Piękny to widok świadczący o bohaterstwie i odwadze naszych rodaków. Powinniśmy być z nich dumni. Na zakończenie dnia nasza młodzież miała możliwość zwiedzania Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przy udziale studentów tejże uczelni. I tak zakończyliśmy pierwszy dzień naszego „wędrowania”. CDN.

Zdjęcia