Liceum Klasyczne stało się moim drugim domem. Była to zasługa atmosfery, rodzinnej oraz przyjaznej. Przyczyną tego jest mała ilości uczniów, dzięki czemu wszyscy tu mogliśmy się w większym bądź mniejszym stopniu poznać oraz nauczycieli, którzy zawsze starają się pomagać i być obok. Na lekcjach doświadczyłam indywidualnej pomocy ze strony nauczycieli, gdzie nie bałam się zadawać pytań, gdy nie byłam pewna danego zagadnienia.
Przedmioty jakie oferuje nasze liceum takie jak łacina, kaligrafia czy retoryka pomagają w naszym rozwoju. Podobnie filozofia, na której rozważamy ważne tematy dla naszego życia, również duchowego.

 

Dzięki wsparciu jakie otrzymałam w tej szkole rozwinęłam swoją wiarę i duchowość. Poznałam co tak naprawdę jest dobrem, odkrywając naprawdę piękną drogę, którą postanowiłam podążać.

 

Nie tylko te kwestie zmieniły się w czasie pobytu w tej szkole. Stałam się bardziej otwarta oraz śmielsza w stosunku do ludzi. Dzięki niewielkiej liczbie uczniów, klasa nie przytłaczała mnie i mogłam tu rozwinąć skrzydła, szczególnie w roli przewodniczącej szkolnego samorządu.

 

Gabriela Bachmura –tegoroczna absolwentka Liceum Klasycznego.